Miks ja millal?

Vuukide remont

Vuukide remont on oluline, et hoone püsiks korras. Korralikult hooldatud hoone hoiab küttekulud madalad, säilitab hoone väärtust ning tagab mõnusa elu- ja töökeskkonna.

Oleme pea kahekümne-aastase tegutsemise jooksul olnud peamiselt suunatud uusehitistele ja oma professionaalse suhtumise, kvaliteetse töö ning soodsate hindadega teeninud ära peatöövõtjate usalduse ja rahulolu. Seda näitavad ka kliendid, kes ikka jälle meilt hermetiseerimistöid tellivad.

Samuti oleme teostanud vuukide remonti nii korteriühistutele, omavalitsustele kui ka ettevõtetele.

Polüuretaan hermeetikud

Hermeetik sise- ja välistingimusteks põrandatele ja muudele koormust saavatele liidetele.

PENOSIL Premium PU Sealant HM -->

Hermeetik sise- ja välistingimusteks suurte liikumistega liidetele

PENOSIL Premium PU Sealant LM -->

U-SEAL 907 -->

Kuidas renoveerida?

Enne vuugifirmaga lepingu sõlmimist võiks Tellija välja selgitada, mida ta makstava tasu eest saab ja kas töö tegija on üldse kompetentne seda tööd tegema. Kirjeldame lähemalt vuukimise protsessi.

Selliselt toimides tulebki kvaliteetne tulemus, mis on hea väljanägemisega ja jääb aastateks kestma.

1. Vuukide avamine ja puhastamine
Seguga täidetud vuugid tuleb puhastada vanast segust, elastsest ainest ja tihendist kuni paneeli soojustuskihini. Juhul, kui paneelid on monteeritud nii, et seda pole võimalik teha (vuugivahe on liiga kitsas), tuleks puhastada vuugid vähemalt nii kaugele, et saaks paigaldada põhjatihendi. See on kõige vaevarikkam ja aeganõudvam töö kogu protsessi juures ja on ette tulnud, et vuugifirmad ei tee seda etappi piisavalt hoolikalt või teadlikult ei teosta seda täies mahus. See annab suure ajalise (ja ka rahalise) kokkuhoiu, aga ka mittekvaliteetse lõpptulemuse, mida on võimalik tuvastada alles aasta pärast.

Elastse massiga hermetiseeritud vuukide puhul on see protsess lihtsam. Tuleb lihtsalt eemaldada vana mass ja tihend. Kõik muud tööosad on sarnased nagu seguga täidetud vuukide puhul. Selle protsessi käigus tasub kontrollida ka vuukide soojustust. Kui soojustus on kuskil puudulik, tuleb paigaldada soojustusvill.
2. Vuugiservade töötlemine
Paneeli servade vuugitavad pinnad peavad olema “haljad”, st. puhtad värvist, lahtistest osadest ja vanast materjalist. Parima tulemuse annab paneeli servade töötlemine teemant lihvkettaga nurklihvijat (ehk relakat) kasutades.
3. Põhjatihendi paigaldus
Mitmetes internetiartiklites on kirjutatud, et tegemist on soojustusega. Tegelikult pole sellel soojustusega mingisugust pistmist, sest see ei ole soojustusmaterjal ja soojustusmaterjal paigaldatakse paneeli soojustuskihti mitte väliskihti. Põhjatihend peab olema ca 20-25% laiem kui vuuk ja see paigaldatakse arvestades vuugi laiust õigele sügavusele, et tagada vuugimassi pigaldusjuhise antud paksus ja õige kuju (keskelt õhem, et tagada venivus ja äärtest läiem, et tagada nakkuvus). Põhjatihend on suletud pooridega tihend ja seda paigaldades ei tohi tihendit vigastada. Vastasel juhul võivad tekkida vuugimassi pinnale õhumullid.
4. Vuugitavate pindade kruntimine
Vuugitavad pinnad krunditakse selleks tööks ette nähtud primeriga, et tekiks paneeli ja massi vahel hea nakkumine. Tähtis on, et vuugimassi ei kantaks märja primeri peale, vaid oodataks ära selle kuivamine. Vastasel juhul ei teki head nakkuvust.
5. Hermeetiku paigaldus
Vuugimass paigaldatakse põhjatihendi peale nii, et vuuk saaks ühtlaselt täidetud. Faasidega paneelide puhul paigaldatakse see faasi äärega võimalikult tasa, kuid nii, et mass ei läheks faasi ääre peale. Faasideta paneeli puhul paigaldatakse mass paneeli servast 5mm sisse poole, et paneeli nõrgem pealispind ei hakkaks hästi nakkunud massi ja temperatuuri muutusega kaasneva paneeli kahanemise koosmõjul mõranema.
6. Hermeetiku silumine
Hermeetikule silumispulgaga ühtlase surve avaldamine pressib selle vastu paneeli ja nii tekib lõplik nakkumine. Vilunud ühtlaste liigutustega töötamine kindlustab, et vuuk tuleb sile ja ilma hermeetiku jääkideta paneelil.
Mis materjale kasutada?
Iga töö jaoks tuleb valida õige materjal. Vastavalt töö iseloomule, ilmastikulistele tingimustele ja kliendi soovidele leiame parimad vahendid. Kuna üks osa töö õnnestumisest on õige ja kvaliteetne materjal, kasutame ainult sertifitseeritud tooteid, mis on aastatepikkusele kogemusele tuginedes osutunud vastupidavateks.

Kui palju maksab vuugi remont?

Kahjuks pole vuukide renoveerimisel võimalik nimetada universaalset hinda.
Et teha hinnapakkumine, tuleb arvesse võtta töö iseloomu, vuukide laiuseid, tõstemehhanismide maksumust ja muid projekti iseärasusi.

Kuna oleme Eestis üks juhtivaid vuukimisfirmasid, siis koostööparnerid pakuvad meile nii materjale kui mehhanisme parimate hindadega. Meie kollektiiv tulemusele suunatud mõtlemise ja tegutsemisega. Need tegurid aitavad meil hoida nii otsesed kui kaudsed kulud kontrolli all ja pakkuda soodsat hinda.

Kui Te pole veel otsustanud, kas renoveerida vuuke ja tunnete huvi, mis oleks selle töö hind, siis võtke kindlasti ühendust. Konsulteerime meelsasti ja püüame leida Teile sobiliku lahenduse.
Kui olete otsustanud vuugid remontida, külastame Teie objekti ja teeme tööle konkreetse hinnapakkumise.

Company Statistics Analysis

Great Achievement For Insurance

8563 +

Saticfied Custimer

2630 +

Experience Members

100 %

Satisfaction Rate

25 +

Years Experience

963 +

Awards Winning
Denounce with righteous indignation and dislike men who are beguiled and demoralized by the charms pleasure moment so blinded desire that they cannot foresee the pain and trouble.

Latest Portfolio

Need Any Help? Or Looking For an Agent

© 2023 Suves Vuuk REN OÜ